Jūsų naršyklė nepalaiko JavaScript!

Naujienų archyvas

Vakar, spalio 18 d., įvyko pirmoji projekto „E-kademija“ interneto transliacija, skirta visiems šalies gyventojams. Jos metu Lietuvos viešosiose bibliotekose susirinkę gyventojai, o taip pat – ir kiti interneto vartotojai galėjo susipažinti su įvairiomis elektroninėmis viešosiomis ir administracinėmis paslaugomis.

„E-kademija“ - Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) informacinė akcija, kurios metu šalies gyventojai nuotoliniu būdu mokomi naudotis valstybės institucijų elektroninėmis paslaugomis, yra supažindinami, kokios paslaugos teikiamos, kur jas rasti, kuo jos naudingos. „E-kademijos“ laidos transliuojamos internetu, jas tiesiogiai gali stebėti šalies viešosiose bibliotekose susirinkę lankytojai bei visi interneto vartotojai.

Prie spalio 18 dienos tiesioginės „E-kademijos“ transliacijos internetu prisijungė beveik 800 šalies bibliotekų. Jos metu buvo pristatytos „Sodros“, e.paveldo ir e. demokratijos paslaugos. Su šiomis paslaugomis šalies gyventojus supažindino gerai jas išmanantys atitinkamas paslaugas teikiančių institucijų atstovai – laidos pašnekovai, kurie trumpai ir paprastai paaiškino, kodėl verta naudotis elektroninėmis paslaugomis ir parodė, kaip tai daryti. Savo patirtimi naudojantis e. paslaugomis pasidalino aktorė Viktorija Kochanskytė. 2011 m. spalio 18 d. transliaciją galite rasti čia.

„E-kademijos“ metu vyksta ir visiems e. paslaugomis besidomintiems žmonėms skirtas konkursas, kurį galite rasti interneto svetainėje www.esenjoras.lt. Net 6 šio konkurso nugalėtojai bus apdovanoti vertingais prizais, kuriuos įsteigė IVPK: planšetiniais kompiuteriais, knygų skaitytuvais, fotoaparatais. Konkurso metu galite pasitikrinti savo žinias apie Lietuvoje populiarėjančias elektronines paslaugas, išspręsdami testą. Iš teisingai atsakiusiųjų į testo klausimus dalyvių nugalėtojai bus išrinkti burtų keliu. Konkursas vyks iki 2011 m. spalio 27 d., o nugalėtojai bus skelbiami spalio 28 d. interneto svetainėje www.ivpk.lt, taip pat - ką tik startavusioje interneto svetainėje www.prisijungusi.lt, skirtoje populiarinti Europos Sąjungos lėšomis sukurtas elektronines viešąsias ir administracines paslaugas.

Primename, kad 2011 m. spalio 25 d. 14 val. viešosiose bibliotekose įvyks antrasis „E-kademijos“ etapas. Tiesioginė transliacijos internetu metu bus pristatytos e. policijos, „Regitros“ ir gyvenamosios vietos deklaravimo internetu paslaugos. Gyventojai galės įsitikinti, kaip paprasta ir saugu daugybę reikalų atlikti internetu, ir kaip tai patogu: galima sutaupyti nemažai laiko, nes nebereikia keliauti po skirtingas institucijas, nereikia rūpintis paslaugos suteikimo eiga, paslaugą galima užsisakyti bet kuriuo paros metu ir būnant bet kurioje vietoje – namuose, svečiuose, universitete, darbe ar kt. Laidą galės stebėti visi interneto vartotojai, pasinaudoję šia nuoroda.

Informacinė akcija „E-kademija“ finansuojama 2007-2013 m. Europos Sąjungos Techninės paramos lėšomis, jį įgyvendina IVPK, bendradarbiaudamas su projektu „Bibliotekos pažangai“.

Daugiau informacijos: Giedrė Paškauskaitė, el. p. giedre.paskauskaite@ivpk.lt 

Šaltinis: IVPK


« Grįžti atgal Spausdinti
Jūsų nuomonė

Kaip vertinate Informacinės visuomenės plėtros statistikos portalą?

Labai patiko 50% (1 balsas)
Patiko 0% (0 balsų)
Nei patiko, nei nepatiko 50% (1 balsas)
Nepatiko 0% (0 balsų)
Visai nepatiko 0% (0 balsų)
Viso balsų: 2