Jūsų naršyklė nepalaiko JavaScript!

Naujienų archyvas

Valstybės ir savivaldybių įstaigų interneto svetainių atitikties bendriesiems reikalavimams vertinimo metu buvo atlikta svetainių turinio analizė, pateiktos išvados dėl svetainių būklės ir pasiūlymai dėl jų tobulinimo.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 906 valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainės. Atlikto tyrimo metu nustatyta, kad bendruosius keliamus reikalavimus šiuo metu geriausiai atitinka ministerijų (84,9 proc.), savivaldybių (77,7 proc.) ir LR Vyriausybei atskaitingų įstaigų (74 proc.) interneto svetainės, taip pat LR Seimo ir jam pavaldžių įstaigų (52,5 proc.) svetainės. 2009 m. atlikto analogiško tyrimo metu bendruosius reikalavimus atitiko 75 proc. ministerijų, 65,5 proc. LR Vyriausybei atskaitingų įstaigų, 63 proc. savivaldybių ir 48 proc. LR Seimo ir jam pavaldžių įstaigų svetainių.  

Pasak IVPK Planavimo ir stebėsenos skyriaus vedėjo Armino Rakausko, palyginti su 2009 metais atliktu vertinimu, svetainių atitikimo bendriesiems reikalavimams rezultatai ženkliai pagerėjo. Anot jo, tai rodo, kad valstybės ir savivaldybių institucijos stengiasi patenkinti augančius vartotojų lūkesčius ir pageidavimus.

„Šiuo tyrimu reguliariai nustatome pažangos lygį, o kai kurioms institucijoms parodome, kad dar yra kur pasitempti. Šiuo metu labai džiugina ministerijų svetaines prižiūrinčių asmenų darbas, jų pavyzdžiu derėtų pasekti šalies teismams ir savivaldybių įstaigoms. Tam, kad mažosioms įstaigoms orientuotis būtų paprasčiau, IVPK dar šiemet parengs metodinę medžiagą, kurią išplatins visų interneto svetainių administratoriams. Manome, kad tada rezultatai gerės dar sparčiau“, - pažymi Arminas Rakauskas.

Pasak jo, bendruosius reikalavimus svetainėms Vyriausybė patvirtino dar 2003 m. Nuo tada, sekant technologinę pažangą, reikalavimai interneto svetainėms yra nuolat pildomi, tačiau pagrindinis kriterijus išlieka tas pats – svetainės turi būti aiškios, funkcionalios ir lengvai suprantamos žmonėms. Valstybės institucijų interneto svetaines taip pat turi vienyti vienoda struktūra. Stebėti, kaip laikomasi iškeltų reikalavimų ir konsultuoti svetainių administratorius dėl iškylančių klausimų yra įpareigotas IVPK.

Šiuo metu geriausias, bendruosius reikalavimus 100 proc. atitinkančias svetaines turi Ūkio ir Vidaus reikalų ministerijos bei IVPK. Nuo jų nedaug atsilieka Teisingumo ministerija, Vilniaus miesto ir  Elektrėnų savivaldybės, taip pat Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Šalčininkų, Švenčionių ir Jonavos rajonų savivaldybės.

Tyrimą šių metų birželio mėnesį  atliko Europos Tarpdisciplininių Tyrimų Institutas.


« Grįžti atgal Spausdinti
Jūsų nuomonė

Kaip vertinate Informacinės visuomenės plėtros statistikos portalą?

Labai patiko 50% (1 balsas)
Patiko 0% (0 balsų)
Nei patiko, nei nepatiko 50% (1 balsas)
Nepatiko 0% (0 balsų)
Visai nepatiko 0% (0 balsų)
Viso balsų: 2